| Hodočašće: Rim - Lucera – Bologna – I. dio u Rimu |
|
| Četvrtak, 03 Lipanj 2010 07:29 |
|
Nakon noćnog i pomalo iscrpljujućeg putovanja, hodočasnici su 1. lipnja stigli na svoje prvo odredište prije Lucere, u grad Rim. Nakon što su se smjestili u hodočasnički dom Domus Croata, hodočasnici su se uputili u Vatikan kako bi posjetili i razgledali kupolu bazilike sv. Petra, samu baziliku, Vatikanske muzeje i Sikstinsku kapelu. Povratak u Domus Croata, uslijedio je u večernjim satima kada su zahvalili Bogu pjevanom svetom Misom za sretno putovanje i ugodno provedeni dan.
U srijedu, 2. lipnja, hodočasnici su odmorni i raspoloženi nastavali s razgledavanjem i upoznavanjem Rima. Hodočasnici su novi dan započeli sudjelovanjem na općoj audijenciji, tijekom koje je Sveti Otac održao katehezu o sv. Tomi Akvinskom.
Na završetku kateheze, Papa je pozdravio okupljene vjernike, a između kojih i hodočasnike župe bl. Augustina Kažotića na hrvatskom jeziku. Stručni vodič kroz grad, bio je prof. o. Stipe Jurič, dominikanac koji već dugi niz godina živi i predaje biblijske znanosti na učilištu sv. Tome u Rimu.
Mnogo je građevina, spomenika i mjesta koja se mogu posjetiti u Rimu, no o. Stipe izabrao je najzanimljivije lokacije, kao što su: Anđeoska tvrđava, Piazza Navona, Fontana di Trevi, talijanski parlament, Santa Maria Sopra Minerva, Panteon, Piazza Venecia, i mnoge druge rimske znamenitosti.
Gotovo kod svakog malo važnijeg mjesta moglo se čuti: Samo za ovo vam je potreban jedan dan! Kao i prethodnog dana, i današnji dan je okončan sv. Misom i večerom. Slijedi put u Luceru!
|